Tossa de Mar

Tossa de Mar

Hiszpania to idealne miejsce na udane wakacje, pełne niezwykłych niespodzianek. To tutaj znajduje się magiczne wybrzeże Costa Brava, a na nim ogromnie popularny kurort – Tossa de Mar. W kurorcie tym można nie tylko odpocząć, ale i wspaniale spędzić czas pośród wielu atrakcji i możliwości. Na odwiedzających czekają tu cudowne plaże, sporty wodne, zabytki i malownicze miejscowości w okolicy.

Co warto zobaczyć na Tossa de Mar?

Tossa de Mar to przede wszystkim przepiękne plaże. Warto odwiedzić takie perełki jak Cala Pola, Platja Gran, Cala Giverola czy Mar Menuda. Oczywiście jest ich o wiele więcej, bowiem cała Costa Brava słynie z przepięknym plaż, jednakże już w samym Tossa de Mar można ich znaleźć całe mnóstwo.

Podobnie jest z zabytkami. Na Tossa de Mar czeka chociażby taka budowla jak zamek Castel de Tossa de Mar. Jego początki sięgają XII wieku i był on niezwykle istotny w momentach ataku piratów, bowiem stanowił ochronę, gdy najeżdżali.

Bardzo ciekawym miejscem jest też Centrum interpretacji latarni morskich. Można się tu dowiedzieć jaka jest historia latarni morskich, jak wielkie miały one znaczenie jeszcze niedawno i ile kryją w sobie tajemnic. Można tu też zaobserwować w jaki sposób latarnie rzucają światło morskie w zależności od tego gdzie się znajdują.

Tossa de Mar zachwyca także Starym Miastem, czyli Vila Vella. To miejsce, w którym można wrócić do przeszłości, zobaczyć średniowieczny zespół miejski i zagubić się wśród wąskich uliczek. Poza tym czekają tu restauracje z pysznymi daniami, muzeum pełne dzieł słynnych artystów, czy też katalońskie budownictwo z XII wieku.

Warto zobaczyć też ogromy kościół Iglesia parroquial de Sant Vicenç. Co ciekawe może on pomieścić wszystkie osoby mieszkające w Tossa de Mar. Powstał on w latach 1755-1775 i ma za sobą sporo renowacji, bowiem był zniszczony w czasie Hiszpańskiej Wojny Domowej. Obecnie jednak prezentuje się naprawdę wspaniale.

Tossa de Mar to idealny kierunek na wymarzone wczasy wśród słońca, plaż i interesujących zabytków. Poza tym w okolicach także czekają liczne perełki, takie jak popularny kurort Lloret de Mar, malownicze miejscowości z zamkami czy też możliwością uprawiania licznych sportów wodnych oraz wiele innych niespodzianek. Niewątpliwie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz