Lloret de Mar

Lloret de Mar

Lloret de Mar to kurort pełen słońca, atrakcji i niezapomnianych wrażeń. To idealny kierunek dla miłośników plaż, interesujących architektonicznie budowli czy osób kochających wędrówki. Miejscowość ta potrafi zachwycić dziełami sztuki – zarówno tymi stworzonymi przez człowieka, jak i tym, co wykreowała natura.

Plaże na Lloret de Mar

Lloret de Mar to przede wszystkim złote plaże pełne miękkiego piasku. Jedną z najbardziej znanych jest niewątpliwie Playa Grande (lub też Playa de Lloret), które znajduje się w samym sercu miasta, przy morskiej promenadzie. Można tu głęboko się zrelaksować, pospacerować – ma ponad półtora kilometra długości – czy spróbować pyszności w licznych restauracjach i barach. Poza tym to idealny zakątek na wypróbowanie wodnych szaleństw – takich jak jazda na bananie, parasailing czy skutery.

Piękne plaże to także oddalona od Playa Grande o kilometr – Playa de Fenals oraz o 4 kilometry – Playa de Santa Cristina. Pierwsza jest niezwykle urocza, a druga wspaniale nadaje się wspaniale na urlop z najmłodszymi. Wokół miejscowości Lloret de Mar wiele jest także maluteńkich plaż – calas, które kuszą zapierającymi dech w piersiach widokami oraz ciszą. Szczególnie interesująca jest dzika plaża Cala de Sa Boadella.

…oraz inne atrakcje

Oprócz pięknego złotego piasku kurort Lloret de Mar to także niezwykle ciekawa architektura. W samym jego centrum czeka na zwiedzających Iglesia de Sant Romà, wzniesiona w XVI wieku. To kościół gotycki będący jednak mieszanką wielu różnych stylów.

Ogromnie interesujący może okazać się także tutejszy cmentarz. Dlaczego? Otóż dlatego, że kapliczki i nagrobki zostały tu wykonany w stylu katalońskiego modernizmu przez prawdziwych artystów, takich jak Cadafalch, czy Josep Puig. Miejsce to można zobaczyć od kwietnia do października, od godziny 8:00 do 20:00.

Pięknym zakątkiem są też ogrody botaniczne św. Klotyldy. Przypominają one nieco renesansowe ogrody, które można spotkać we Włoszech. Ich projektantem jest Nicolau Maria Rubió, który pochodził z Minorki oraz Tudurí. Można tu nie tylko podziwiać piękno roślin, lecz także wspaniałe widoki na zatokę.

To dopiero początek atrakcji, bowiem w Lloret de Mar jest ich znacznie więcej. Na turystów czeka tu jeszcze Muzeum Morskie, czy piesza wyprawa po Camins de Ronda wzdłuż klifu prowadzącego z końca plaży Fenals. Jak widać można tu zarówno błogo leniuchować, jak i aktywnie odkrywać skarby tego zakątka świata. Dlatego też warto przyjechać do Lloret de Mar na dłużej, by móc naprawdę nacieszyć się panującą tu atmosferą, krajobrazami i możliwościami spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz