Aktywne wakacje

Costa Brava to dzikość, piękno, wspaniałe kurorty turystyczne pełne rozrywek i możliwości oraz idealne miejsce by spędzić aktywne wakacje. Szerokie plaże zapraszają do spróbowania różnorodnych sportów wodnych, a liczne miejsca na wybrzeżu są przygotowane specjalnie do tego, by móc skorzystać ze wspaniałej pogody na świeżym powietrzu w energiczny sposób.

Będąc na Costa Brava koniecznie trzeba spróbować takich aktywności jak windsurfing czy narty wodne. Warunki do uprawiania tych sportów są tutaj wręcz idealne, a piękno plaż i całego krajobrazu sprawia, że aktywności te, podobnie jak żeglowanie, wędkarstwo czy też kajaki dają naprawdę wiele przyjemności. Bogactwo możliwości aktywnego spędzania czasu na Costa Brava przyciąga w ten zakątek świata wielu turystów, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez odpowiedniej dawki ruchu.

Wybrzeże to stanowi także wspaniałe miejsce do tego, by nurkować, zwłaszcza zaś Wyspy Medes, które należą do regionu Costa Brava. Krystalicznie czyste wody, niezwykłe krainy kryjące się tuż pod powierzchnią fal i wielobarwne morskie stworzenia – to wszystko sprawia, że można bez końca cieszyć się tym pięknem. Rejon Wysp Medes posiada jeden z najbardziej unikalnych i najmocniej strzeżonych ekosystemów Morza Śródziemnego.  Zachwycają formacje krasowe, połacie koralowców, podwodne tunele, a także piaszczyste i szerokie tereny łąk trawy morskiej. Na odkrycie czeka tutaj także ponad tysiąc rodzajów morskich organizmów.

Będąc na Costa Brava warto wybrać się również na rejsy wzdłuż wybrzeża oraz wycieczki łodzią, która posiada szklane dno, dzięki czemu można podziwiać cuda podwodnej natury bez moczenia się. Świetna zabawa czeka zaś w wielu aqua parkach, które znajdują się w tym rejonie.

Costa Brava jest także rajem dla miłośników golfa, bowiem wysokiej klasy pola golfowe tylko czekają, by z nich skorzystać. Podobnie jak z takich aktywności jak jazda quadem, paintball, wycieczki rowerowe czy jazda konna. Cudownym pomysłem jest także zwiedzanie wybrzeża z góry dzięki lotom balonem.